مجموعه آروین ایزو شما را به خرید بهترین خدمات ایزو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراحل پیاده سازی استاندارد iatf 16949

آنچه در این مقاله میخوانید.....

تعریف استاندارد iatf 16949الزامات استاندارد iatf 16949

هم اکنون استاندارد iatf 16949 مهم ترین سیستم مدیریت کیفیتی در زمینه فعالیت خودروسازی است. این استاندارد از بخش های مختلفی تشکیل می گردد و جهت پیاده سازی آن نیاز است که تمامی مراحل مربوطه را بلد باشیم. پس با ما همراه باشید تا کامل تر با این سیستم مدیریتی قوی آشنا شوید.

شماره همراه: 09902702205

تعریف استاندارد iatf 16949

 • قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم که iatf مخفف چهار کلمه است. زمانی که به فارسی این کلمات را معنا می کنیم، به لغت کارگروه بین المللی خودرو می رسیم. هدف از تدوین این استاندارد کاهش خطا در خط تولید کارخانه است.
 • خط تولید کارخانه پیش نیاز و پس نیازهایی دارد. زمانی این خط می تواند درست عمل کند که مواد اولیه درست و مناسب به خط تولید برسد. پس طرح کنترلی استاندارد iatf 16949 یکی از مهم ترین مستندات مربوط به آن است. به همین دلیل این طرح کنترل بر 3 اساس تقسیم بندی می شود. این 3 بخش شامل موارد زیر است:
  1- طرح کنترل کیفیت مواد اولیه
  2- طرح کنترل حین تولید
  طرح کنترل محصول نهایی
استاندارد iatf 16949

الزامات استاندارد iatf 16949

به جرات می توان گفت این استاندارد کار کاملا تخصصی است و جهت پیاده سازی آن نیازمند یک مشاور و راهنما دارید. به طور قطع این ایزو از چرخه PDCA حمایت می کند و بر این مبنا طراحی شده است.

 1. بخش پشتیبانی: اما اولین بخش مربوط می شود به پشتیبانی استاندارد IATF 16949 که شاید مهم ترین بخش آن نیز است. شرح وظایف کارمندان و مدیران سازمان، چگونگی ارتباطات میان بخش های مختلف سازمان و هم چنین آگاهی از درست انجام دادن کارها جزء این بخش به حساب می آید.
 2. بخش عملیات: همان طور که بیان کردیم نحوه چینش انبار و فضای تولیدی، طرح های کنترلی که شامل نقشه محصول و چگونگی تولید محصولات کارخانه، تکنیک پوکایوکه، تبعیت از قانون 5S جزء بخش پشتیبانی استاندارد است.
 3. بخش ارزیابی عملکرد: زمانی که محصول و یا قطعه در کارخانه تولید شود نوبت به این قضیه می رسد که آن را مورد ارزیابی قرار دهیم. به همین دلیل استاندارد تکنیک هایی هم چون SPC یا ابزارهای هفت گانه، MSA و دیگر موارد کنترل کیفیتی را برای این منظور طراحی کرده است.
 4. بخش بهبود: حل خطاهای احتمالی در سازمان بایستی همیشه مورد اجراء قرار گیرد. در سازمانی که روزانه چندین هزار قطعه تولید می کند باید این بررسی صورت بگیرد که یا محصول نامنطبقی تولید شده یا خیر، آن هم برای شرکت قطعه سازی خودرو که از درجه اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل استاندارد iatf 16949 برای این منظور تکنیک شناسایی و ردیابی محصولات را به کار می گیرد و زمانی که دلیل خرابی مشخص شود تکنیک کنترل محصول نامنطبق و اقدامات اصلاحی صورت می گیرد.
استاندارد iatf 16949

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره iatf 16949 با شماره زیر تماس بگیرید:

                                     خانم محمدی مدیر فروش: 09185210731
                                     آقای آروین کریمی پور مدیریت: 09902702205
خانم محمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مدیریت مجموعه: آروین کریمی پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09902702205

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مشاور فروش: خانم محمدی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09185210731

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@arviniso.com

مجموعه آروین ایزو شما را به خرید بهترین خدمات ایزو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید