مجموعه آروین ایزو شما را به خرید بهترین خدمات ایزو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

هزینه پیاده سازی ایزو 17025

آنچه در این مقاله میخوانید.....

در این مقاله چه چیزی یاد خواهیم گرفت؟پیاده سازی ایزو:راهنمای پیاده سازی ایزو 17025نحوه محاسبه هزینه پیاده سازی ایزو 17025:
پیاده سازی ایزو 17025

اگر سازمان شما نیاز به پیاده سازی ایزو 17025 دارد، احتمالاً سؤالات شما این است که چگونه به گواهی دست یابیم؟ باید چکار کنیم؟ آیا ما آماده ایم؟ چه اقداماتی باید انجام شود؟ این کار چقدر برای ما هزینه دارد؟ فرآیند چقدر طول میکشد؟ ما در این مقاله چند مرحله مهم و کاربردی جهت کمک به پذیرش ایزو 17025 به شما ارائه خواهیم داد.

در این مقاله چه چیزی یاد خواهیم گرفت؟

شما در این مقاله اصول، چهارچوب، فرآیند و پذیرش ایزو 17025 را یاد خواهید گرفت.

 1. چگونه یک برنامه اجرایی برای پیاده سازی سیستم مدیریت آزمایشگاه در سازمان خود یا برای مشتری خود ایجاد کنید.
 2. گزینه های کاربردی در خصوص پیاده سازی ایزو 17025 و کنترل های عملیاتی
 3. نقاط عطف پیاده سازی و معیارهای موفقیت

نکته: برای پیاده سازی ایزو 17025 باید دانش / تجربه کاری اصول و الزامات این استاندارد را داشته باشید. در غیر این صورت، توصیه می‌کنیم که از مشاوران متخصص ما کمک بگیرید.
با سرچی کوچک در گوگل پی خواهید برد که این ایزو یکی از مهمترین استاندارد کالیبراسیون و آزمایشگاهها در کل جهان می باشد. قطعا دریافت این استاندارد به این معنی است که تولیدات و فرآیند آزمایشگاه مربوطه طبق استاندارد به روز دنیا و مورد تایید سازمان استاندارد می باشد. اصولا روش ها و الزامات و سیاست های مربوط به این استاندارد به مصرف کننده این اطمینان را می دهد که در این ارگان یک سیستم مدیریت قوی حاکم است که پیاده سازی این استاندارد مهر تایید آن است. بنابراین مشتریان و مصرف کنندگان با خیال راحت به نتایج ارائه شده تکیه می کنند.
پیاده سازی ایزو 17025

پیاده سازی ایزو:

اصولا پیاده سازی ایزو به معنی استقرار و اجرای یک سیستم مدیریت بر اساس الزامات مشخص شده ی استانداردهای به روز دنیا می باشد. پس پذیرش استاندارد 17025 به همین معنی است. در آزمایشگاه ها، مواد اولیه چالشی برانگیز است، که عمدتاً به دلیل دو عامل اصلی است: (1) درجه پیچیدگی فنی بالای برخی از آزمایش های برای مشخصه مواد (2) واقعیت این است که اکثر آزمایشگاه‌ و کالیبراسیون ها علمی، آزمایش‌های مربوط به مواد را ارائه و همچنین فعالیت‌های تحقیق و توسعه را انجام می‌دهند. این فصل موضوعات کلیدی را هنگام اجرای یک سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه‌های علمی مواد و برخی ملاحظات در مورد استراتژی‌هایی برای اجرای مؤثر چنین سیستم‌هایی ارائه می‌کند.

راهنمای پیاده سازی ایزو 17025

بیایید در مجموع 9 مرحله حیاتی را در نظر بگیریم که می‌توان آنها را در قالب یک چک لیست جمع کرد تا به راهنمایی شما در هنگام آماده شدن برای اجرا و پیاده سازی ایزو 17025 کمک کند. ایجاد کانال‌های ارتباطی مؤثر با مدیران سازمان قبل از شروع هر یک از مراحل ذکر شده ضروری است.

 1.  ارتباط با شرکت مشاور و گواهی دهنده ایزو جهت اجرای این استاندارد مهم و تخصصی
 2. زمینه فعالیت سازمان را برای مشاور تعیین کنید، به طور مثال میزان عملیات روزانه شما در رابطه با ایزو 17025 چقدر خواهد بود؟ تعداد پرسنل؟ چقدر با استاندارد ایزو 9001 آشنایی دارید؟
 3. محدوده، مدیریت، تعهد و مسئولیت ها، خط مشی کیفیت، اهداف کیفیت را تعریف و مشخص کنید که چه حوزه ای از فعالیت های روزانه شما برای ایزو 17025 قابل اجرا است. سطح تعهد مدیریتی مورد نیاز را بیان و مسئول پیگیری را تعیین کنید.
 4. فرآیندها، رویه ها و کنترل ها را اجرا کنید. اکنون که فرآیندها تعریف و رویه ها توسعه یافته اند، پیاده سازی باید آغاز گردد.
 5. اجرای برنامه های آموزشی و آگاهی: به این معنی است که همه کارکنان باید در مورد این استاندارد آموزش ببینند.
 6. LMS را اجرا کنید: برای آموزش به کارکنان بهترین راه می باشد، از این طریق می توانید الزامات استاندارد و سوابق مرتبط را آموزش دهید.
 7. تعامل با نهاد اعتبار بخشی: اصولا یک نهاد تأیید صلاحیت، پشتیبانی اساسی و ابزاری را برای آزمایشگاه شما جهت دستیابی به اعتبار فراهم می کند. پس ثبت نام نهاد اعتبار بخشی یا همان سازمان استاندارد برای تایید نهایی و صدور گواهی بسیار مهم است.
 8. انجام ممیزی داخلی: ممیزی داخلی برای ارزیابی سیستم مدیریت کیفیت در برابر الزامات و رویه های عملیاتی استانداردی که ایجاد شده، انجام می گیرد.
 9. حال برای نشان دادن صلاحیت آزمایشگاه خود آماده اید.

اگر سازمان شما تمام مراحل بالا را اجرا کرده باشید، دیگر شما آماده اید برای ارزیابی اعتبار سنجی و در صورت تایید مرحله اخر صدور گواهی ایزو 17025 می باشد.
پیاده سازی ایزو 17025

نحوه محاسبه هزینه پیاده سازی ایزو 17025:

برآورد هزینه استقرار هر استانداردی به عوامل گوناگونی بستگی دارد مانند بزرگی و کوچکی سازمان، تعداد پرسنل و میزان آشنایی آنها با استاندارد درخواستی خود و سایر موارد. برای اینکه بدانید که هزینه پیاده سازی ایزو 17025 چگونه محاسبه می شود ابتدا باید فرمی که توسط کارشناس متخصص مجموعه آروین ایزو برای شما ارسال می گردد را پر کنید سپس قیمت دقیق به شما عزیزان ابلاغ خواهد شد.
جهت برآورد هزینه پیاده سازی ایزو 17025 در سازمان خود با شماره های زیر تماس بگیرید.
شماره موبایل: 09185210731
شماره موبایل: 09902702205

خانم محمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مدیریت مجموعه: آروین کریمی پور

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09902702205

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

مشاور فروش: خانم محمدی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09185210731

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: info@arviniso.com

مجموعه آروین ایزو شما را به خرید بهترین خدمات ایزو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید